Warsztaty

Proponujemy także udział w różnego rodzaju warsztatach. Są one formą psychoedukacji oraz rozwoju umiejętności dotyczących konkretnej tematyki. Oparte są na zdobywaniu wiedzy i praktycznych ćwiczeniach, informacjach zwrotnych. Warsztaty prowadzone są w małych 8-10 osobowych grupach w cyklach trwających zwykle ok. 10-12 półtoragodzinnych spotkań.

Proponowane warsztaty:

Szkoła dla rodziców
Warsztat rozwijający kompetencje wychowawcze. Pomaga znaleźć odpowiedź na pytania jak zbudować lepsze relacje i lepiej porozumiewać się z dziećmi, jak poradzić sobie z istniejącymi problemami wychowawczymi.

„Dam radę!” – warsztat dla młodzieży dotyczący radzenia sobie z lękiem
Warsztat dla młodzieży w wieku 9-13 oraz 14-18 lat. Uczy jak poradzić sobie z różnego rodzaju lękiem -  nieśmiałością, fobiami, objawami obsesyjno-kompulsyjnymi, zaburzeniami somatycznymi. Warsztaty wykorzystują elementy programu terapeutycznego P.Kendall’a i K.Hedtke „Coping Cat”.

Osoby chętne do udziału w warsztatach prosimy o informację mailową do któregoś z psychoterapeutów. Warsztaty rozpoczynają się w momencie zebrania się wystarczającej liczby osób.

Czym są terapie poznawcze i behawioralne ?

Tłumaczenie tekstu umieszczonego na stronie internetowej European Association for Behavioural and Cognitive Therapies www.eabct.com …

Psychoterapia behawioralno-poznawcza

Terapia poznawczo-behawioralna jest jasno sprecyzowaną, zorientowaną na cel formą psychoterapii. W przeciwieństwie od …